کیف پول کاغذی بهترین راه محافظت از رمزارز شما

آموزش ساخت کیف پول کاغذی

 در سال‌های اخیر استفاده از بیت‌کوین، اتریوم و تعدادی دیگر از رمزارزهای معروف، سیر صعودی گرفته و این امر موجب اهمیت هرچه بیشتر حفظ امنیت رمزارز شده است. در این مقاله از ویزاکارت با نحوه محافظت از رمزارز خود با کیف پول کاغذی و ذخیره‌سازی آن آشنا می‌شوید.


تعریف کیف پول کاغذی

کیف پول کاغذی، مکانیسمی آفلاین برای ذخیره بیت کوین است. این فرآیند شامل چاپ کلید خصوصی و آدرس بیت‌کوین بر روی کاغذ است. کیف پول‌های فیزیکی که تحت عنوان "بیت‌کوین‌های فیزیکی" شناخته می‌شوند، یکی از امن‌ترین راه‌های ذخیره بیت‌کوین هستند و اگر به درستی ساخته شوند و اقدامات احتیاطی خاص در ساخت آنها در نظر گرفته شود، دسترسی کاربر متخاصم به سایت‌های بیت کوین، تقریباً غیرممکن خواهد شد. تصاویر بیت‌کوین‌های فیزیکی عمدتاً با نگاه جدیدی به سکه و کلید خصوصی و در پوشش رسانه‌ای با سبک‌های نوآورانه بر روی کاغذ، پلاستیک یا فلز چاپ می‌شوند. بدون شک، امن‌ترین راه برای ذخیره هر نوع رمزارز، استفاده از کیف پول کاغذی است. با مطالعة این مقاله از ویزا کارت، قادر خواهید بود تا یک کیف پول کاغذی را برای خود به صورت رایگان نصب کنید. 

نصب کیف پول کاغذی

کیف پول کاغذی با بهره‌گیری از یک برنامه، یک کلید عمومی و خصوصی تصادفی تولید می‌کند. کلیدها منحصر به فرد بوده و برنامه‌ای که آنها را تولید می‌کند، منبع باز است. کسانی که اطلاعات پیشرفته‌ای راجع به برنامه‌نویسی دارند، می‌توانند از backend برنامه خود، نتایج تصادفی را بررسی کنند. علاوه بر این، کلیدها به صورت آفلاین تولید می‌شوند. این کار، خطر تهدیدات آنلاین را کاهش داده و با حذف برنامه پس از استفاده، هیچ ردی از آن باقی نمی‌ماند.

نصب کیف پول کاغذی برای بیت کوین:

ابتدا مطمئن شوید که نرم افزار مخربی روی کامپیوترتان نصب نباشد. به صفحه‌ی WalletGenerator.net بروید.فایل فشرده را دانلود کنید:


پس از دانلود فایل «index.html» را باز کنید، اما قبل از آن اتصال به اینترنت را قطع کنید. کل فرآیند برای جلوگیری از دسترسی هکرها به کیف پول شماست.


متن هایلایت را نگه دارید و کاراکترهای بیشتری ایجاد کنید. یا اگر می‌خواهید، می‌توانید به صورت دستی کاراکتر تصادفی تایپ کنید. فقط تا زمانی که شمارنده به "0" برسد این کار را ادامه دهید.


لحظه‌ای که شمارنده به صفر می‌رسد، کیف پول شما ساخته می‌شود.


صفحه را چاپ کنید و چند کپی از آن بگیرید. (مهم: اطمینان حاصل کنید که چاپگر به Wi-Fi متصل نباشد).

صفحه وب ذخیره شده را پاک کنید. حالا می‌توانید با خیال راحت دوباره به اینترنت متصل شوید. کلید خصوصی خود را در جایی به صورت طولانی مدت، خصوصی و امن ذخیره کنید.


نصب کیف پول کاغذی برای اتریوم 

اگر به فهرست رمزارزهای پشتیبانی شده توسط walletgenerator نگاه کنید، متوجه می‌شوید که اتریوم از فهرست حذف شده است. بنابراین، چطور می‌توان کیف پول کاغذی برای اتریوم ایجاد کرد؟ کار آسانی است، فقط کافیست راهنمای ویزاکارت در مورد نصب کیف پول کاغذی برای اتریوم را دنبال کنید:

به آدرس MyEtherWallet.com بروید.


روی تب help کلیک کنید:
روی گزینه 5 کلیک کنید:


لینک هایلایت شده را باز کنید:


فایل فشرده را دانلود کنید و پس از باز کردن آن روی فایل index.html کلیک کنید. قبل از این کار اتصال با اینترنت را قطع کنید. 


حالا یک پسورد جدید بسازید و کیف پول خود را ایجاد کنید، مطمئن شوید که پسورد قوی انتخاب کرده‌اید.

حالا باید فایل keystore خود را دانلود کنید که فایل اصلی کیف پول شماست. از این فایل پشتیبان‌گیری کنید. پس از انجام این کارها روی I understand. Continue کلیک کنید.


تبریک! کیف پول شما ساخته شد. چیزی که اینجا می‌بینید کلید خصوصی شماست. آنرا به کسی ندهید.

حالا باید کیف پول خود را چاپ کنید. روی دکمه Print کلیک کنید. مراقب باشید که در اینجا هم کلید خصوصی و هم کلید عمومی خود را می‌توانید ببینید:  بیت کوینارزهای مجازی

تمامی حقوق این سایت برای ویزاکارت محفوظ است.