آموزش ساخت و استفاده از کیف پول الکتروم

معرفی کیف ­پول Electrum


در این مقاله از ویزاکارت قصد داریم به شما نحو‌‌ه‌­ی ساخت کیف ­پول الکتروم را نشان دهیم. تمرکز الکتروم روی سرعت، استفاده از منابع کم و ساده‌سازی بیت­‌کوین است. زمان راه‌­اندازی فوری است زیرا اُپرتورهای کیف­ پول با سرورهای کارایی بالا که بخش‌­های پیچیده‌­تر سیستم بیت­‌کوین مانند دانلود و همگام‌­سازی blockchain و پخش تراکنش‌­های امضا شده به شبکه را انجام می­‌دهند، مرتبط هستند.

کیف­ پول الکتروم یک راه‌حل عالی برای کسانی است به دنبال امنیت کیف­ پول هستند. این کیف ­پول اجازه می‌­دهد تا کاربر کلیدهای خصوصی خود را کنترل کرده و بدون نیاز به دانلود blockchain، تراکنش‌­ها را به صورت محلی امضاء کند. به طور خلاصه، کیف­‌ پول الکتروم یک ابزار عالی برای افرادی است که نمی­‌خواهند گره خود را هاست کنند. برای آموزش نحوه­‌ی ساخت کیف­ پول الکتروم با ادامه این مقاله همراه باشید:

قسمت 1: دانلود و نصب کیف ­پول الکتروم

مرحله 1: به آدرس https://electrum.org/#home بروید و روی دکمه “Download Electrum”  کلیک کنید.


حالا دو راه برای نصب دارید: نصب آسان و نصب از منابع پایتون.

در این آموزش، ما قصد داریم از روش آسان استفاده کنیم، بنابراین سیستم عامل خود را از لیست انتخاب کنید و نسخه صحیح را دانلود کنید (در آموزش ما، یک ویندوز 10 ، 64 بیتی است)؛


مرحله 2: وقتی دانلود کامل شد، روی نصب کلیک کنید و مراحل را دنبال کنید


مرحله 3: وقتی که نصب کامل شد، نصب کننده یک میانبر "Electrum" ایجاد می‌­کند. آن را باز کنید


مرحله 4: در “wallet” نام کیف ­پول خود را انتخاب کنید و روی next کلیک کنید.

مرحله 5: در صورتی که از قبل seed، کلید عمومی یا خصوصی یا یک دستگاه سخت افزاری دارید، گزینه 4 را انتخاب کنید، در غیر این صورت، گزینه create a new seed را انتخاب کنید.

Seed  یک عبارت تصادفی است که برای دسترسی به کلید خصوصی شما مورد استفاده قرار می­‌گیرد.

(به عنوان مثال: "constant forest adore cookie green weave stop guy fur freeze giggle clock").

کیف­ پول شما می­‌تواند به طور کامل از طریق seed بازیابی شود. برای این کار، گزینه “restore wallet”  را در هنگام راه‌­اندازی انتخاب کنید.


نصب کننده seed شما را ایجاد می‌­کند (واقعا مهم است که seed را ذخیره کنید!)


مرحله 6: روی Next کلیک کنید و seed خود را بنویسید


گذرواژه را انتخاب کرده و آن را تأیید کنید (توجه داشته باشید، رمز عبور را نمی‌­توان بازیابی کرد، با این وجود، می‌­توانید کیف ­پول خود را از طریق seed بازگردانید و در صورت لزوم رمز عبور جدیدی را انتخاب کنید. اگر هر دو رمز عبور و seed خود را گم کنید، راهی برای بازیابی پول وجود ندارد. بنابراین مهم است که عبارت seed خود را در جایی امنی نگهداری کنید)؛


مرحله 7: دوباره روی next  کلیک کنید. تبریک! کیف ­پول الکتروم شما ایجاد شد.

حالا، هیچ گزارشی از هیچ تراکنشی وجود ندارد، چیزی شبیه تصویر زیر:


همان‌طور که می­‌بینید، در حال حاضر 4 تب دارید، می‌توانید بر روی “view”  کلیک کنید و 3 تب دیگر (coins، contacts  و console) را انتخاب کنید، اما برای این آموزش، ما فقط درباره تب “send” و “receive”  صحبت می‌­کنیم؛


قسمت 2 - دریافت و  ارسال کوین­‌ها

مرحله 1: اکنون که کیف­ پول الکتروم خود را تنظیم کرده‌­اید، بر روی تب receive کلیک کنید. آدرس کیف­ پول خود را می­‌بینید؛ شما می­‌توانید این آدرس را به فردی که برای شما مبلغ ارسال می­‌کند، بفرستید. با این حال، می­‌توانید درخواست تراکنش را در این تب انجام دهید.


برای درخواست پرداخت، می­‌توانید توضیحات، مبلغ درخواستی و تاریخ انقضا را تغییر دهید؛

مرحله 2: برای ارسال کوین­‌ها، تب send را انتخاب کنید. اطلاعات (آدرس، مبلغ و هزینه) را با توجه به تراکنش دلخواه پر کنید


در “pay to”  آدرسی را که می­‌خواهید ارسال کنید، بنویسید؛

در “description”  یک توصیف انتخاب کنید، اگر می‌­خواهید آن پرداخت خاص را به یاد داشته باشید؛

در “amount”  بنویسید چقدر می­‌خواهید ارسال کنید؛

هم‌چنین باید کارمزد خود را انتخاب کنید، که سرعت معامله را تعیین می­‌کند. ماینرها به تراکنش‌­هایی که بالاترین کارمزد را پرداخت می­‌کنند، اولویت بالاتری می­‌دهند.
تمامی حقوق این سایت برای ویزاکارت محفوظ است.