طریقه‌ی دریافت و ارسال رمزارز مونرو و ایجاد کیف پول MyMonero

آموزش استفاده از کیف ­پول MyMonero

مونرو یک رمزارز مبتنی بر حریم خصوصی است که به کاربران اجازه می­‌دهد تا پرداخت‌­های ناشناس انجام دهند، در حالی که ویژگی­‌های غیرمتمرکز، تغییرناپذیر و غیرقابل اعتماد بیت‌­کوین را حفظ می‌کنند. مونرو این کار را از طریق استفاده از تکنولوژی Ring Signature انجام می­‌دهد. مونرو از کیف­ پول خود به دلیل خط فرمان پیچیده استفاده می­‌کند و هم‌چنین یک کیف ­پول کامل گره گرافیکی منتشر کرده است. 

اگر نمی‌­خواهید یک گره کامل را اجرا کنید، می­‌توانید از کیف ­پول آنلاین MyMonero استفاده کنید که با کمک تیم Monero Core طراحی شده است و توسط Riccardo "fluffypony" Spagni، عضو تیم Monero Core مدیریت می‌شود.

کیف ­پول MyMonero یک یک کیف ­پول مبتنی بر وب مونرو یا رمزارز XMR است. کلید خصوصی شما در سرورهای آن رمزگذاری می‌­شوند بنابراین باید مطمئن شوید که رمز عبور خود را گم نمی­‌کنید. ویژگی خاص این کیف­ پول سهولت استفاده از آن در مقایسه با حفظ کامل مشتری است.
با این وجود، باید بدانید که استفاده از کیف ­پول MyMonero هزینه‌­بر است: ارسال ایمن کد کیف ­پول MyMonero به مرورگر بسیار مشکل است. به همین ترتیب، کیف ­پول MyMonero به شما توصیه می­‌کند از این کیف ­پول برای ذخیره مقادیر کم استفاده کنید. "برای نگهداری طولانی مدت مونرو باید با استفاده از MoneroAddress یا مشابه آن یک cold wallet  ایجاد کنید".

قسمت 1 - ایجاد کیف ­پول MyMonero

مرحله 1: برای رفتن به کیف ­پول MyMonero از آدرس https://mymonero.com/#/  استفاده کنید.
مرحله 2: بر روی “Create an Account” کلیک کنید.


مرحله 3: به قسمت پایین صفحه بروید و کلید خصوصی خود را بگیرید. " امن نگه داشتن کلید خصوصی بسیار مهم است، زیرا تنها راهی است که می­‌توانید به حساب کاربری کیف ­پول MyMonero وارد شوید".


مرحله 4: کلید ورود خصوصی خود را جاگذاری کنید.


مرحله 5: تأیید کنید که کلید ورود خصوصی را ذخیره کرده­‌اید.


قسمت 2 - ورود

مرحله 1: کلید خصوصی خود را برای ورود به سیستم وارد کنید


مرحله 2: زبان خود را انتخاب کنید


مرحله 3: روی Enter my account برای ورود به حساب کلیک کنید.


به داشبورد کیف ­پول خود هدایت می­‌شود، جایی که می­‌توانید آدرس کیف­ پول MyMonero خود را ببینید. شما می­‌توانید از این آدرس برای دریافت مونرو استفاده کنید


قسمت 3 - دریافت مونرو

اگرچه می­‌توانید از آدرس کیف ­پول در صفحه اول برای دریافت مونرو استفاده کنید، می‌­توانید پرداخت‌­های خود را با استفاده از شناسه پرداخت و ایجاد درخواست پرداخت در برگه Receive به صورت مؤثرتر انجام دهید.

شناسه پرداخت برای شناسایی تراکنش‌­ها برای تجّار و صرافی‌­ها به کار می‌رود: با توجه به ویژگی­‌های حفظ حریم خصوصی ساخته شده در مونرو، که در آن معمولاً یک آدرس عمومی برای معاملات ورودی استفاده می­‌شود، شناسه پرداخت به ویژه برای پرداخت­‌های دریافتی با حساب کاربری کاربر مفید است.

مرحله 1: روی Receive کلیک کنید


مرحله 2: اگر بخواهید، می­‌توانید از آدرس کیف ­پول و شناسه پرداخت استفاده کنید و آن‌ها را به شخصی که XMR را ارسال می‌کند، بفرستید. این کار به شما این امکان را می­‌دهد که پرداخت­‌های دریافتی را با حساب‌­های کاربری تسویه کنید.


مرحله 3: هم‌چنین می­‌توانید یک درخواست پرداخت ایجاد کنید. با وارد کردن مبلغی که می­‌خواهید شروع کنید


مرحله 4: برچسبی را که می­‌خواهید هنگام چک کردن پرداخت ببینید، وارد کنید


مرحله 5: روی Receive کلیک کنید


مرحله 6: اکنون می­‌توانید از کد QR یا آدرس نشان داده شده برای درخواست پرداخت استفاده کنید

می­‌توانید تراکنش‌­های دریافتی را با کلیک روی Transactions ببینید.


قسمت 4- ارسال مونرو

مرحله 1: روی Send کلیک کنید


مرحله 2: آدرس دریافت‌­کننده را وارد کنید.


مرحله 3: مقداری که می­‌خواهید ارسال کنید را وارد کنید.


مرحله 4: شناسه پرداخت را وارد کنید (اختیاری)


مرحله 5: مقدار حریم خصوصی را که می­‌خواهید از طریق سطح مخلوط داشته باشید انتخاب کنید


مرحله 6: روی "Send Payment" کلیک کنید


اگر تراکنش موفق باشد، تصویر زیر را خواهید دید:تمامی حقوق این سایت برای ویزاکارت محفوظ است.