بررسی وضعیت قیمت رمزارزها در آستانة سال نو میلادی

سقوط قیمت رمزارز در نوامبر 2018

بر اساس گزارش CoinMarketCap، BTC در ماه جاری با کاهش ارزش نسبت به سپتامبر 2017، افت قیمت را تجربه کرد. صبح روز شنبه، بیت­‌کوین تا ساعت 4 بعد از ظهر به وقت گرینویچ به ارزش 4،385 دلار (£ 3،400) صعود کرد. از آن‌جایی که دارایی ثبات پیدا کرد، از پنجشنبه تا جمعه تقریباً در یک حیطة قیمت‌­گذاری ثابت بود. در این مقاله از ویزاکارت نگاهی به مهم‌­ترین اتفاق در دنیای رمزارز داریم، یعنی سقوط قیمت رمزارز در ماه نوامبر. 


بدون شک، یکی از مهم‌­ترین داستان­‌های رمزارز سال، مربوط به کاهش اخیر قیمت­ رمزارز بود که موجب نگرانی گسترده‌­ای در جامعه شد. در حالی که ممکن است این دست دست­کاری قیمت بی­‌اساس باشد، شوکی به صنعت وارد کرد و بسیاری را مجبور کرد تا قضاوت­‌های سختی انجام دهند.

ابتدا، بیت­‌کوین تا حدود یک سوم ارزش خود را طی یک هفته از دست داد، این باعث شد تا تحلیل­‌گران بلومبرگ در پاسخ به این اتفاق اعلام کنند سکه "دیگر خسته کننده" نیست. طبق گفته تیم، سقوط ناشی از پمپ هاردفورک بیت‌­کوین‌­کش در چند هفته قبل است، و متعاقباً باعث کاهش ارزش رمزارز شد.

ارزش بیت‌­کوین که در دسامبر 2017 تا ژانویه 2018 به اوج خود رسیده بود، در تاریخ 26 نوامبر با کاهش قیمت 100 میلیارد دلار برای نخستین بار از اکتبر سال گذشته، بیش از 80 درصد کاهش یافت.

به زودی مشخص شد که پیامدهای سقوط بسیار دور از دسترس خواهد بود، زیرا برخی از ماینرهای بیت­‌کوین در چین و سوئد به علت کاهش سودآوری مجبور به بستن فارم­‌های استخراج شدند. به همین سادگی، به دلیل سقوط قیمت رمزارز، فرآیند بسیار گران استخراج بود که بسیار گران‌­تر از ارزش واقعی خود شد.

اخراج کارکنان شرکت رسانه اجتماعی Steemit نیز بر سقوط قیمت رمزارز تأثیر گذاشت؛ سه چهارم نیروی کار Steemit به دلیل شرایط چالش برانگیز بازار اخراج شدند.

Ned Scott مدیر عامل و مؤسس شرکت گفت: در حالی که ما در حال ساخت تیم خود در طول چند ماه گذشته بودیم، اساساً به پیش‌­بینی­ کاهش قیمت رمزارز پایین‌­تری در بازار تکیه کرده بودیم و از آن‌جایی که دیگر پیش‌­بینی‌­های ما صحت نداشت، مجبور شدیم بیش از 70 درصد از کارکنان سازمان را اخراج کرده و شروع به بازسازی کنیم.

John McAfee، علاقه‌مند به رمزارز، دیگران را به آرامش دعوت کرد و از همه خواست تا منتظر بهاری باشند که پس از زمستان می‌­آید.

او در یک توئیت گفت: "مردم ناامید شده‌­اند. اما نیازی به لایک نیست. ما در بازار خرسی هستیم.... من 73 ساله هستم و این اتفاق را چندین بار در بسیاری از بازارها دیده‌­ام. بازار خرسی مانند زمستان است. همیشه یک بهار باشکوه از راه می‌­رسد. استراحت لعنتی."

Lou Kerner، شریک اجرایی Crypto Oracle نیز با تشویق و مقایسه قیمت رمزارز در حالت فعلی خود با آمازون در طول انفجار dot-com و پس از آن، گفت: "اگر شما به حباب اینترنت بازگردید، این همان چیزی است که بسیاری از ما در زمینه رمزارز برای آمازون که مسلماً یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های تاریخ بشر با تجربه سقوط بیش از 95 درصد در بیش از دو سال داشته، می‌­بینیم.

"قیمت رمزارز بسیار ضعیف شده است زیرا بیش‌تر آن هیچ ارزش اساسی ندارد. اما ما فکر می‌­کنیم که بیت­‌کوین در نهایت جایگزین طلا خواهد شد ... این امر یک شبه اتفاق نخواهد افتاد."

و اخیراً پیش‌­بینی‌­ها مثبت‌تر بوده است، Mike Kayamori، متخصص رمزارز، به سرمایه­‌گذاران می­‌گوید که تا زمانی که بازار به حالت قبلی برگردد، نزدیک به "تعادل" نگه داشته می‌­شود. او اذعان کرد، پس از این، قیمت‌­ها دوباره صعود خواهند کرد، اما واضح است که زمستان قیمت رمزارز، تا مدتی در ذهن جامعه باقی می‌­ماند.

منبع خبر: https://cryptonewsreview.com


  بیت کوینارزهای مجازیخرید ریالی ارزهای شما

تمامی حقوق این سایت برای ویزاکارت محفوظ است.