نگاهی به فعالیت رمزارزها در سال 2018

وضعیت بازار رمزارز در سال 2018

در این مقاله از ویزاکارت به ارائه گزارشی در مورد بهترین و بدترین فعالیت رمزارزها در سال 2018 می­‌پردازیم. در بهترین رده، چندین نامزد آلت­‌کوین وجود دارد. در حالی­‌که بدترین رده دچار شوک، شامل کوین­‌هایی است که نیاز به بیش از 100 برابر شدن قیمت­‌شان برای رسیدن به شکوه سابق خود دارند.


برای درک این موضوع که چگونه صنعت رمزارز در سال 2018 با چالش مواجه شد، کافی است به وضعیت رمزارزها من جمله بیت‌کوین (BTC) نگاهی بیاندازیم. در سال 2018، بیت‌کوین پس از رسیدن به حداکثر 19،783.67 دلار در دسامبر 2017، نزدیک به 13،500 دلار معامله شد. در 20 دسامبر 2018، بیت­‌کوین در حدود 3،400 دلار فروخته شد و سه چهارم ارزش خود را از دست داد - و دیگر ارزهای دیجیتال خیلی بهتر از این نبودند. برای مثال، اتریوم (ETH)، از تاریخ 17 دسامبر 2018، از 1300 دلار به 91 دلار کاهش یافت.


آلت­‌کوین­‌ها باید راه طولانی را طی کنند

طی هفته‌­های گذشته بازارهای رمزارز بسیار مثبت بود و دارایی‌­های دیجیتال بین 40 تا 70 درصد رشد داشتند. فعالیت رمزارزها Iota   67 درصد، stratis 108 درصد و بیت­‌کوین­‌کش 150 درصد. این بهبود قابل ملاحظه­‌ای بود. در ماه ژانویه، معامله­‌گران "متخصص" با اهداف بلندپروازانه‌­ای که در میان بازار هیستری داشتند بازار کاملاً گاوی را تجربه کردند که در آن زمان به نظر نمی‌­رسیدند این طور باشد. با وجود 11 ماه از عقب ماندگی، آشکار است که تقاضای 500 دلاری neo  و 20 دلاری ریپل وسوسه انگیز می­‌شود.


هیچ­‌کدام از آلت‌کوین­‌هایی که در آغاز سال 2018 قابل فروش بودند، روند فروششان در پایان سال دادن خاتمه نیافت، و این تصادفی نیست که کوین‌هایی که حداقل زیان را داشتند مانند BSV نیز جزو آن بودند، که حجم زیادی از خون‌ریزی بازار خرسی طولانی مدت در سال 2018 را مشخص می‌کند. بررسی چندین شکست در فعالیت رمزارزها - به عنوان مثال تعداد دفعاتی که یک دارایی نیاز به دو برابر شدن برای رسیدن به درجه بالای خود دارد - نشان می­‌دهد که بسیاری از آلت­‌کوین‌ها شانس گلوله برفی برای رسیدن به ارتفاعات جادویی را در جهنمی که در آن گیر افتاده بودند، نداشتند.


سربسر 188 برابر فعالیت رمزارزها

بدترین آلت­‌کوین، که مبتنی بر چندین سربسر بود عبارتست از Messari، zclassic (ZCL). یک سال قبل، بالای 235 دلار از فورک برای ایجاد بیت­‌کوین خصوصی (BTCP) پمپ شد. فعالیت رمزارزها (ZCL به دلیل کوین مرده و BTCP برای این که همیشهshitcoin  با هدف اولیه غنی‌سازی baggageholderهای ZCL بود)، عملکرد فاجعه‌­آمیزی داشتند. امروز ZCL با قیمت 1.25 دلار به فروش می‌­رسد و به 188 برابر نیاز دارد تا به روال قبلی خود برسد. BTCP به پایین‌تر از 97 درصد از زمان اوج خود یعنی به 33 برابر نیاز دارد.


بقیه آلت­‌کوین­‌هایی که از راه طولانی برای صعود استفاده می­‌کنند عبارتند ازRchain (RHOC)، یک پروژه نزدیک به ورشکستگی که دارای سربسر 83برابر می­‌باشد. فعالیت رمزارزها Ethos  به 85برابر و smartcash  به 113 برابر نیاز دارد. برای کاهش این ضررها در محتوا، BTC از یک سال پیش به 5 برابر کاهش یافته است. این کار در 10 پله ترجیحاً مبتنی بر چندین سربسر انجام می­‌شود. تنها تعداد انگشت شماری از آلت‌­کوین­‌هایی که در سال گذشته در دسترس بودند مانند mana، waves، binance coin و link، در سال جاری از BTC برتر بوده­‌اند.

در حالی که آلت­‌کوین­‌ها می‌توانند سود قابل توجهی داشته باشند، اگر در بازار گاوی قرار نگیرند، نگه داشتن آن‌ها در بازار خرسی می­‌تواند آن‌ها را تقریباً به صفر برساند. براساس فعالیت رمزارزها جالب خواهد بود که ببینیم آیا معامله­‌گرهای رمزارز با قیمت­‌های سال 2019 سرسخت هستند یا اینکه آیا این ناکامی‌ها موجب احتیاط در سال جدید خواهد شد.

منبع خبر: https://news.bitcoin.com

تمامی حقوق این سایت برای ویزاکارت محفوظ است.