معرفی 5 صرافی برتر غیرمتمرکز رمزارز (DEX)

بهترین صرافی­‌های غیرمتمرکز رمزارز کدامند؟

صرافی غیرمتمرکز (DEX) نقش مهم و فزاینده‌­ای در دنیای رمزارز ایفا می­‌کنند و مسائل مربوط به اعتماد و امنیت را که همیشه با خدمات شخص ثالث در صرافی رمزارز مرتبط هستند، تثبیت می­‌کند. با توجه به اصول اولیه تمرکززدایی رمزارز، صرافی­‌های سنتی تبدیل به نقطه‌­ی شکستی شده‌­اند که تکنولوژی blockchain  برای مقابله با آن تلاش می­‌کند.


اگر چه صرافی­‌های غیرمتمرکز یک مفهوم نسبتاً جدید هستند، جایگزین­‌های متعددی وجود دارد، بنابراین مهم است که بهترین DEX رمزنگاری را انتخاب کنید. در این مقاله از ویزاکارت فهرستی از پنج صرافی غیرمتمرکز که امن و راحت هستند، ارائه شده است.

1- صرافی غیرمتمرکز  DEx.top

صرافی غیرمتمرکز DEx.top یک صرافی اتریوم و ECR-20 است که بوسیله‌­ی یکی از محبوب­‌ترین شرکت­‌های استخراج در فضا یعنی Bitmain راه­‌اندازی شده است. با وجود اینکه این صرافی یک پروژه نسبتاً جدید، DEx.top دارای سیستم دفتر کل دوگانه­‌ای است که تضمین می­‌کند که معاملات تقریباً فوری انجام شوند و در عین حال مالکیت و انتقال وجوه به طور کاملاً غیرمتمرکز حفظ شود.

معماری دو دفتر کل در صرافی غیرمتمرکز DEx.top دارای یک دفتر کل متمرکز است که مسئول تطبیق سفارشات در مبادله با اسناد قرارداد هوشمند (اتریوم) است و پس از آن وجه را براساس آن انتقال می‌­دهد. این سیستم هوشمندانه به DEx.top اجازه می­‌دهد تا ترکیبی از سرعت و راحتی خدمات متمرکز و کنترل و امنیت مالی که تنها با استفاده از تکنولوژی Blockchain امکان­‌پذیر است را ارائه کند.

2- صرافی غیرمتمرکز  OpenLedger

بر اساس شبکه Bitshares، صرافی غیرمتمرکزOpenDex  نسخه پیشرفته صرافی Open Ledger است. این سیستم تجاری به طور کاملاً غیر متمرکز ارائه می‌­شود که در آن تمامی معاملات توسط Blockchain Bitshares (BTS) پردازش می­‌شوند که می‌توانند تا 100،000 تراکنش در ثانیه (TPS) انجام دهد.

OpenDex دارای کارمزد تجاری 0.2٪ و تعدادی اقدامات امنیتی است که تضمین می­‌کند از حفظ حساب شما محافظت می­‌شود (این اقدامات امنیتی عبارتند از تمرکززدایی، رمزگذاری پیشرفته،2FA ، ذخیره‌­سازی سرد، مدیریت دسترسی دقیق). علاوه بر این، بیش از 50 کوین، از جمله بیت­‌کوین، اتریوم، لایت‌کوین، دش و بسیاری دیگر را ارائه می‌­دهد. صرافی Open Ledger هم‌چنین به کاربران اجازه می­‌دهد تا از طریق کوین­‌های پایدار مانندbitusd  bitCNY یا از فیات استفاده کنند.

3- صرافی غیرمتمرکز Waves DEX

براساسWave های Blockchain،Waves DEX  روی سادگی و راحتی تمرکز می­‌کند و شامل یک رابط بصری و آشنا می‌­باشد که اکثر کاربران هیچ‌گونه مشکلی در مرور ندارند. برای ویندوز، سیستم عامل مک، لینوکس و وب در دسترس بوده،Wave Client های کیف پول و صرافی غیرمتمرکز با مزایای دیگری مانند صدور توکن آسان و اجاره همراه هستند.

مانند صرافی OpenDex، صرافی غیرمتمرکز Waves نیز از پروکسی­‌های توکن برای ارائه معاملات غیرمتمرکز رمزنگاری مانند BTC، ETH و بقیه و هم‌چنین فیات استفاده می­‌کند.

4- صرافی غیرمتمرکز Bisq

صرافی Bisq، که قبلاً تحت عنوان Bitsquare نامیده می­‌شد، اولین صرافی غیرمتمرکز است که از سال 2014 تاکنون فعالیت می‌­کند. در صرافی Bisq کاربران می­‌توانند بدون استفاده از هیچ پروکسی توکن یا گیت‌­های متمرکز/ شخص ثالث، رمزارزها را با جفت ارزهای فیات مانند یورو و دلار مبادله کنند. این فیات از طریق یک سیستم هوشمندانه از اجزای چند امضایی و مدیران غیرمتمرکز به دست می‌­آید.

برای سادگی، یک بار سفارش خرید و فروش هماهنگ شده است، فروشنده‌­ی رمزارز، کوین را در یک حساب چند امضایی 2 از 3 سپرده­‌گذاری می‌­کند که در آن صاحبان اصلی، خریدار، فروشنده و مدیر هستند. پس از انجام این کار، فردی که فیات را خریداری می­‌کند، باید از طریق روش پرداخت تعیین شده (انتقال بانکی و غیره) این وجه را انتقال داده و از یک کیف پول سپرده­‌گذار به کیف خود معامله کند. پس از آن‌که فردی فیات را خریداری می­‌کند، وجوه دریافت می­‌کند، پس از آن این معامله را نیز خاتمه می­‌دهد و هم‌چنین تراکنش را با امضا 2 از 3 امضاء ضروری تکمیل می‌­کند.

5- صرافی غیرمتمرکز IDEX

مانند DEx.top که اولین مورد در لیست ماست، صرافی غیرمتمرکز IDEX  نیز یک ویژگی صرافی اتریوم غیرمتمرکز Ether و توکن تجاری ERC-20 است. صرافی IDEX دارای برخی ویژگی­‌های پیشرفته مانند محدودیت­‌ها و سفارشات بازار، لغوهای بدون گاز (gas-free) و توانایی پرکردن چندین سفارش تجاری در یک بار است. صرافی IDEX دارای کارمزد 0.2٪ است و کارمزد تولید کننده 0.1٪ و کارمزد گاز (gas-fee) استاندارد نیز کسر می­‌شود.

صرافی IDEX تضمین می­‌کند که وجوه استفاده شده توسط کاربران در یک قرارداد هوشمند نگهداری می­‌شوند که مسئول ذخیره‌­سازی و حل و فصل تجارت است. در حالی که حل و فصل تجارت از طریق قرارداد هوشمندانه انجام می­‌شود، فرآیند تطابق سفارش متمرکز می‌­شود، اجازه می­‌دهد تا موجودی در زمان واقعی به روز شود و در عین حال اجازه می‌­دهد که تجارت را غیرمتمرکز کند.


  بیت کوینارزهای مجازیخرید ریالی ارزهای شما

تمامی حقوق این سایت برای ویزاکارت محفوظ است.