بررسی ویژگی های رمز ارز تتر Tether- USDT

معرفی رمز ارز تتر

رمز ارز تتر (USDT) یک رمز ارز با ارزش دلار آمریکا است. ایده اولیه ی Tether، ایجاد یک رمز از پایدار با قابلیت های کاربردی دلارهای دیجیتال بود. کوین هایی که با هدف جایگزینی دلار پایدار استفاده می شوند، "سکه پایدار" نامیده می شوند. تتر محبوب ترین سکه ی پایدار است و حتی به عنوان جایگزین دلار در بسیاری از مبادلات رایج به کار می رود!


با توجه به تعریف سایت Tether، رمز ارز تتر پول نقد را به ارز دیجیتال، برای ثبات یا مهار ارزش کوین به قیمت ارزهای ملی مانند دلار آمریکا، یورو و ین تبدیل می کند. تتر همانند سایر رمز ارزها، از blockchain استفاده می کند. بر خلاف سایر رمز ارزها "100٪ تحت حمایت دلار" (دلار آمریکا) می باشد. کاربرد اولیه تتر این است که فضای رمزنگاری غیر قابل انعطافی ارائه می دهد و نقدینگی را برای مبادلاتی که نمی توانند با دلار و بانک ها مقابله کنند فراهم می کند.

تعریف رمز ارز تتر (USDT)

تتر یک رمز ارز مبتنی بر blockchain است که در سال 2014، گروهی از توسعه دهندگان، تتر را با اهداف بلند پروازانه حل مسئله نوسان قیمت راه اندازی کردند. Tether اولین "سکه پایدار" بود که هر توکن آن با یک دلار آمریکا حمایت می شود و رمزنگاری های موجود در آن تحت حمایت مقادیر معادل ارزهای سنتی فیات مانند دلار، یورو یا ین ژاپن قرار دارد که در یک حساب بانکی تعیین شده نگهداری می شوند. توکن های تتر و توکن های بومی شبکه تتر، تحت نماد USDT تجارت می شوند.

توکن های رمز ارز تتر (USDT)

رمز ارز تتر متعلق به نسل جدیدی از رمزارزهای معروف به سکه پایدار (stablecoins) است که با هدف حفظ ارزش رمز ارز، در مقایسه با تغییرات گسترده در قیمت سایر رمزارزهای محبوب مانند بیت کوین و اتریوم ساخته شد. این رمز ارز به جای اینکه به عنوان واسطه سرمایه گذاری های احتمالی به کار رود، به عنوان واسطه صرافی و نوع ذخیره سازی ارزش به کار می رود. 

رمز ارز تتر به طور خاص متعلق به دسته سکه های پایدار فیات است، یعنی یک ارز فیات مانند دلار آمریکا، یورو یا ین، معادل یک سکه رمزنگاری در گردش است. سایر دسته های سکه پایدار عبارتند از: سکه های پایدار وثیقه- رمزنگاری شده، که از ذخایر رمز ارز به عنوان وثیقه استفاده می کنند و یا سکه های پایدار غیر وثیقه ای؛ که هیچ وثیقه ای ندارند، اما بسته به وضعیت اقتصادی به نحوی شبیه به یک ذخیره بانک برای حفظ عرضه توکن های لازم عمل می کنند.
رمز ارز تتر به طور خاص برای ارتباط بین ارزهای فیات و رمز ارزها و ارائه ثبات، شفافیت و حداقل کارمزد تراکنش برای کاربران طراحی شده است. این رمز ارز در مقابل دلار آمریکا ثابت نگه داشته شده و با نسبت 1 به 1 برای یک دلار حفظ می شود. با این وجود هیچ تضمینی توسط Tether Ltd برای هرگونه حق تمدید یا تبدیل رمز ارز تتر به پول واقعی ارائه نشده است - یعنی رمز ارز تتر را نمی توان به دلار آمریکا تبدیل کرد.
رمز ارز تتر در ژوئیه 2014 به عنوان سکه واقعی (RealCoin) ایجاد شد و در ماه نوامبر توسط شرکت Tether با مسئولیت محدود، که مسئول حفظ ذخایر ارز فیات است، ثبت شد. رمز ارز تتر در فوریه 2015 شروع به فعالیت تجاری کرد. در نوامبر 2017، 31 میلیون دلار از سکه های رمز ارز تتر هک شد و به سرقت رفت، درست بعد از اینکه یک هاردفورک انجام شد. 
USDT و دیگر رمز ارزهای تتر برای تسهیل انتقال ارزهای ملی ایجاد شده اند تا جایگزین پایدار بیت کوین را برای کاربران فراهم کنند و همچنین به عنوان جایگزین صرافی ارز و ممیزی کیف پول هایی که در حال حاضر غیر قابل اعتماد هستند، به کار می روند. USDT همچنین برای اثبات روش های پرداختنی از طریق معرفی یک فرایند اثبات رزرو، جایگزین ارائه می کند. از توکن های رمز ارز تتر می توان در صرافی های رمز ارز معروف Binanace، CoinSpot، BitFinex و Kraken، استفاده کرد.


  ارزهای مجازی

تمامی حقوق این سایت برای ویزاکارت محفوظ است.