آموزش خرید و فروش بیت کوین از صرافی آنلاین coinbase

معرفی صرافی آنلاین coinbase

صرافی ارز دیجیتال coinbase از جمله صرافی‏‌های مطرح در بازار است که افراد زیادی از سراسر دنیا در آن به خرید و فروش ارز دیجیتال می‌پردازند. این صرافی در سال ۲۰۱۲ تأسیس شد و در حال حاضر به ۲۰ میلیون کاربر خدمات عرضه کرده و روزانه در حدود ۱۵۰ میلیون دلار، خرید و فروش در این صرافی آنلاین صورت می‌گیرد.
برای خرید بیت‌کوین از coinbase فقط کافیست در سایت آن افتتاح حساب کنید و مقدار خرید بیت‌‌کوین را مشخص کنید. برای پرداخت بیت‌‌کوینی که خریداری می‌‌کنید به ارز فیات (fiat) نیاز دارید. این صرافی آنلاین در ایالات متحده واقع شده و در 32 کشور جهان در دسترس است. این کشورها عبارتند از کانادا، استرالیا، سنگاپور، ایالات متحده و بسیاری از کشورهای اروپایی است که در SEPA هستند. محبوب‌ترین روش تبدیل بیت‌کوین به ارزهای فیات از طریق مبادلات متمرکز مانند  Coinbase و Gemini صورت می¬گیرد. با ایجاد حساب کاربری در صرافی آنلاین Coinbase می‌توانید با از خدمات برداشت آسان از حساب مالی بانکی‌تان برخوردار شوید.

coinbase یک صرافی است، اما یک کیف پول داخلی هم دارد. بنابراین، می‌توانید ارزرمزهای خود را در پلتفرم این صرافی نگه دارید. البته مراقب باشید زیرا امنیت کیف پول coinbase بسیار کم است. 
در اغلب موارد، coinbase به‌عنوان یک نقطه برای ورود به بازار رمز ارز استفاده می‌شود. بنابراین، می‌توانید Bitcoin، litecoin، ethereum، Bitcoin cash را در این صرافی آنلاین خریداری کنید. این چهار ارز دیجیتال تنها ارزهایی هستند که می‌توانید از این صرافی آنلاین خریداری کنید. زیرا این صرافی فقط کوین‌هایی ارائه می‌دهد که رمزارز یا کالاهای تضمین‌شده هستند و توکن‌هایی که به‌صورت بالقوه اوراق بهادر یا سهام باشد را پوشش نمی‌دهد. افزودن کوین‌های جدید در coinbase به ندرت رخ می‌دهد و به همین دلیل یک پلتفرم قابل ‌اطمینان و امن می باشد.

مزایای صرافی آنلاین coinbase

  • رابط کاربری آسان
  • فقط 4 رمز ارز قابل‌اعتماد BTC ،Ltc ،ETH ، BCC را را ارائه می‌دهد. 
  • انجام معاملات با ارز فیات 
  • روش‌های پرداخت متعدد و اتصال آسان به‌حساب‌های بانکی ایالات‌متحده آمریکا 
  • امن و قانونی 
  • اتصال به  GDAX 


آموزش افتتاح حساب در Coinbase

بر روی لینک سایت (https://www.coinbase.com/signin) کلیک کنید.


روی گزینه Don't have an account? کلیک کنید و گزینه‌های شکل زیر را پر کنید. در این قسمت می‌توانید یکی از دو نوع حساب Individual و Business را بسازید. روی لینک فعال‌سازی که به ایمیل شما ارسال شده است کلیک کنید تا ایمیل شما وریفای شود. حال باید شماره تلفن همراه خود را وارد و کد فعال‌سازی دریافت کنید.بعد از دریافت کد 7 رقمی و سابمیت اکانت خود وارد صفحه¬ی زیر می¬شوید، که باید در آن اطلاعات هویتی خود را وارد کنید:


سپس باید حساب خود را با ارسال یکی از مدارک پاسپورت، گواهینامه یا شناسنامه وریفای کنید. پس از ارسال مدرک حساب شما وریفای و ساخته شده و وارد پنل کاربری خود خواهید شد.


آموزش تبدیل بیت کوین به دلار در صرافی آنلاین Coinbase

پس از ورود به حساب کاربری خود، قسمت فروش را در کیف پول خود انتخاب کنید:

 کیف پول مورد استفاده خود و حساب بانکی که قصد سپرده‌گذاری در آن را دارید انتخاب کنید. 

مقدار دلاری که با فروش بیت‌کوین‌های خود می‌خواهید دریافت کنید را وارد کنید. Coinbase  به طور خودکار مقدار بیت‌کوینی را لازم است، حساب می‌کند. اگر مقدار کافی بیت‌کوین نداشته باشید، سایت ‌از شما می‌خواهد که مقدار دیگری را وارد کنید. 


مبلغی که می‌خواهید بفروشید را تأیید کنید، کارمزدهای معامله خود را یادداشت کنید  و بعد روی sell Bitcoin کلیک کنید. Coinbase چند روزکاری برای برداشت یا فروش زمان لازم دارد. 

  ارزهای مجازی

تمامی حقوق این سایت برای ویزاکارت محفوظ است.