BTXCapital خدمات صرافی بیت‌کوین را در ایران به ارمغان می‌آورد

معرفی صرافی BTXCapital در ایران

قیمت بیت­‌کوین در ایران مقایسه با بسیاری از نقاط جهان، ارزان­‌تر است. آیا BTXCapital در ایران موفق خواهد بود یا نه؟ زیرا ارز مجازی از نظر فنی در ایران غیرقانونی است. بیت­‌کوین غیرقانونی است، با این حال، توسط چندین طرف پذیرفته شده است.


ایجاد یک ارز مجازی مانند بیت­‌کوین غیرقانونی در یک کشور خاص، خوب است، اما اجرای این قانون موضوعی کاملاً متفاوت است. به عنوان مثال، در ایران در حالی که بیت‌­کوین رسماً نامشروع است، اما تجّار مختلف آن را به عنوان روش پرداخت بدون عواقب بیش‌تر قبول می­‌کنند. و هم اکنون ایران دارای پلت­‌فرم مبادله بیت‌­کوین منحصر به خود است که توسط BTXCapital ارائه شده است.

گزارش زیرساخت­‌های اینترنت ایرانی فقط در سال گذشته نشان داد که در حالی که بیت­‌کوین غیرقانونی است، مقررات مناسب در این مقطع از سال جاری پیگیری خواهد شد. تا همین امروز، هیچ چارچوب قانونی برای بیت­‌کوین در ایران ایجاد نشده است، اما این وضعیت ممکن است به زودی به دلیل انتشار این پلت­فرم مبادله بیت­‌کوین تغییر یابد.

در حال حاضر چندین بازیکن بزرگ از بیت‌­کوین به عنوان یک نوع پرداخت در ایران استفاده می‌­کنند. LocalBitcoins، بزرگ­‌ترین بازار بین‌­المللی بیت­‌کوین غیرمتمرکز و همتا به همتاست، که در کشور پایه‌­ریزی شده است. بازار آنلاین بیت­‌کوین CoinAva (کوین آوا) با پذیرش موفق پرداخت ارز مجازی از سال 2013 آغاز به کار کرده است. آخرین مورد، Persian Leather Shoes (کفش چرم فارسی) نیز قبلاً پرداخت بیت­‌کوین را برای مدت زمان زیادی پذیرفته بود.

یک نماینده Persian Leather Shoes اظهار داشت: "قبل از راه­‌اندازی این وب­‌سایت، فروش بین‌­المللی ما محدود به چند مشتری اختصاصی بود که در مورد کیفیت محصولات ما اطلاع داشتند و آماده بودند تا با وجود بسیاری از مشکلات برای ما پرداخت کنند! البته این ممکن است برای افرادی که همه نوع پرداخت الکترونیکی را در اختیار دارند و برای مردم غیرقابل درک باشد. با این حال، قبل از پیدا کردن اطلاعات در مورد بیت­‌کوین، دریافت پول یکی از موانع گسترش کسب و کار ما بود. "

بدون شک می‌­توان گفت ایران دارای سابقه مشکل رشد اقتصادی، بحران و رکود اقتصادی است. بخشی از این می‌­تواند به تحریم­‌های اعمال شده توسط ایالات متحده و سازمان ملل مربوط شود. در اثر معاملات بازار سیاه، رشد چشم­‌گیری را در کشور شاهد بودیم و بیش‌تر معاملات در حوزه خرید و فروش ارزهای خارجی بود.

کمبود خدمات مالی به ایجاد فرصت برای بیت‌­کوین و BTXCapital منجر شد.

ارائه دهندگان کارت­‌های اعتباری خارجی و دبیت کارت نمی­‌توانند در کشور مستقر شوند و شبکه داخلی دستگاه­‌های خودپرداز فقط محدود به کارت‌­های بانکی صادر شده است. با 57 درصد از جمعیت ایرانی که به طور مکرر از اینترنت استفاده می‌­کنند، به نظر می‌­رسد معاملات نقدی گام منطقی بعدی در تکامل معاملات مالی در کشور است.

BTXCapitals به DigitalMoneyTime گفته است:"بازار ایران فقط راه­‌های غیرممکن خرید بیت­‌کوین‌­ها را در گذشته ارائه کردند. ایران با تقریباً 50 میلیون کاربر اینترنت، پتانسیل بالایی برای بازار بیت­‌کوین و دیگر بازارهای رمزارز دارد. "

آن‌چه BTXCapital را جالب می­‌کند این است که چگونه پلت‌­فرم صرافی با استفاده از راه‌حل White-label Draglet کار می‌­کند، اجازه می‌­دهد تا سپرده‌های فوری و یک رابط کاربری در زبان محلی فارسی عمل کند. علاوه بر این، تمرکز قوی بر امنیت، سفارشی­‌سازی و تجربه کاربر، با تبدیل فوری رمزارز در سراسر جهان وجود دارد.

علی حسینی، مدیر عامل شرکت BTXCapital، اظهار داشت:"یکی از ویژگی­‌های بیت­‌کوین این واقعیت است که ارزش بیت­‌کوین­‌ها بوسیله عرضه و تقاضا در بازار تعیین می­‌شود و نه تحت تأثیر یک یا چند مبادله. در پلت­‌فرم ما کاربران می­‌توانند بر اساس ارزیابی قیمت خود، بیت‌­کوین‌­ها را بخرند و بفروشند و در نتیجه ما یک محیط امن و پایدار را فراهم می­‌کنیم. ما اعتقاد داریم که این امر منجر به شفافیت قیمت­‌های رمزارز در ایران خواهد شد". 

منبع خبر: http://digitalmoneytimes.com


  بیت کوینروش‌های پرداختارزهای مجازی

تمامی حقوق این سایت برای ویزاکارت محفوظ است.