توکن Binance Coin چیست؟

معرفی توکن BNB صرافی Binance


در این مقاله از ویزاکارت، در مورد توکن Binance Coin (BNB) صحبت می­‌کنیم. توکن BNB توسط صرافی رمزارز Binance صادر شده است. با ارائه کوین اولیه (ICO)، صرافی چند زبانه فروش توکن BNB راه‌­اندازی شد، و طی 4 هفته 15 میلیون دلار جمع‌­آوری كرد. توکن BNB یک توکن مبتنی بر ERC-20 است که در blockchain  اتریوم واقع شده و مجموع عرضه آن 200 میلیون است. بر اساس گزارش صرافی Binance ، 20 درصد از سود سه ماهه این صرافی به "قرارداد بیع و burn توکن BNB" اختصاص داده شده است. این عمل نشان می‌­دهد که عرضه‌­ی توکن BNB در طول زمان با هدف عرضه‌ی کمتر، کاهش می­‌یابد و در نتیجه افزایش آن با نگهداری یا افزایش تقاضا، ارزش آن افزایش می‌­یابد. در اینجا، "بیع" به معنای خرید توکن BNB از کسانی است که قبلاً آن را خریداری کرده‌­اند. 

کاربرد Binance Coin

وبلاگ رسمی BNB صرافی Binance در مورد کاربردهای توکن BNB توضیح می­‌دهد. یکی از موارد استفاده اصلی توکن این است که "گاز اصلی" سوخت زیست محیطی صرافی Binance است. علاوه بر این، BNB را می­‌توان برای پرداخت تراکنش‌­ها در صرافی Binance با تخفیف مورد استفاده قرار داد. در سال اول با استفاده از BNB کاربران 50٪ تخفیف در تراکنش‌­ها کسب می­‌کنند، در سال دوم تخفیف 25٪ ، در سال سوم تخفیف 12.5٪، در سال چهارم تخفیف 6.75٪ و پس از آن هیچ تخفیفی وجود ندارد.

همچنین صرافی Binance تبادل غیرمتمرکز خود (DEX) را راه­‌اندازی خواهد کرد که قصد دارد از توکن BNB برای استفاده از پلت­فرم تجاری رمزنگاری جدید خود استفاده کند. به گزارش تیم مدیریت Binance بر روی اینکه کوین لیست شده در DEX جدید آن، کنترل زیادی صورت نخواهد گرفت. با این حال، الزامات لیست کوین یا توکن­‌ها در DEX  صرافی Binance، مشابه آنچه که برای تبادل متمرکز شرکت تعیین شده است، خواهد بود.

طرح بازخرید  صرافی Binance

همان‌طور که قبلاً ذکر شد، طرح بازخرید صرافی Binance مستلزم خرید توکن BNB با 20٪ از سود سه ماهه به منظور سوزاندن (burning) آن در آینده است. این فرآیند سوزاندن وقتی که صرافی نیمی از حداکثر عرضه توکن (و یا 100 میلیون توکن BNB) را سوزانده باشد، پایان می­‌یابد.

توزیع و جزئیات  ICO در Binance (BNB)

BNB ICO  صرافی Binance با پذیرش بیت­کوین  (BTC) و اتریوم  (ETH) از سرمایه­‌گذاران در چندین پلت­فرم تجاری در سراسر جهان آغاز شد. در این گزارش رسمی آمده است که Coin ICO صرافی Binance  در تاریخ 1 ژوئیه 2017 آغاز به کار کرد، پس از آنکه پروژه Binance به طور رسمی در 14 ژوئن 2017 راه‌­اندازی شد. مشابه سایر پلت­فرم­‌های رمزنگاری ICO، توکن BNB  صرافی Binance در سه مرحله مختلف و با هدف فروش 100 میلیون توکن بومی آن توزیع شد.

گزارش رسمی صرافی Binance به وضوح تخصیص توکن BNB را تجزیه می­‌کند، و نیم یا 100 میلیون از توکن­‌های بومی آن بین مشارکت‌­کنندگان ICO توزیع می­‌شود. در عین حال، اعضای بنیان­‌گذار صرافی 40 یا 80 میلیون توکن BNB دریافت کرده‌­اند و 20 میلیون باقیمانده (یا 10 درصد) BNB به سرمایه‌گذاران توانگر (angel investors) داده می­‌شود. این نوع سرمایه­‌گذاران معمولاً در قبال پولی که سرمایه­‌گذاری می­‌کنند، عموماً سهام یا وام قابل تبدیل به سهام دریافت می­‌کنند.

همچنین "BNB Vested Plan" برای اعضای تیم صرافی وجود دارد که در آن شروع به انتشار 20 یا 16 میلیون توکن BNB برای بنیان­‌گذاران خواهد کرد. پس از آن، هر ساله 16 میلیون توکن BNB اضافی برای بنیان­‌گذاران به مدت چهار سال توزیع خواهد شد.

استفاده از بودجه تولید شده از فروش توکن BNB با جزئیات بیشتر در گزارش رسمی صرافی Binance ذکر شده است. 35 درصد کل بودجه برای حفظ و ارتقاء پلت­فرم Binance استفاده می­‌شود. این هزینه‌­ها عبارتند از پرداخت هزینه­‌های استخدام کارمندان، آموزش کارمندان شرکت و "بودجه توسعه" شرکت.

اکثریت بودجه، یا 50٪، باید برای بازاریابی محصولات شرکت و تبلیغ برند صرف شود. از جمله این تبلیغات، آموزش جامع رمزنگاری در مورد آخرین پروژه‌های Blockchain پشتیبانی شده توسط صرافی Binance خواهد بود. این امر باید از طریق کمپین­‌های تبلیغاتی آنلاین انجام شود تا در مورد صرافی رمزنگاری شرکت اطلاع­‌رسانی شود و مشتریان صرافی Binance افزایش یابد. 15٪ باقیمانده‌­ی وجوه برای شرایط اضطراری یا رویدادهای "غیرمترقبه" در نظر گرفته می­‌شود.

منبع: https://www.cryptocompare.com

تمامی حقوق این سایت برای ویزاکارت محفوظ است.